21 Şubat Çarşamba , 2024

EMEĞE SAYGI, İNSANA SAYGIDIR

CHP Erzincan Milletvekili Adayı Mustafa Sarıgül, Erzincan Eski Terminal alanındaki 1 Mayıs kutlamalarına katıldı.

Mustafa Sarıgül’ün burada yaptığı açıklamada, Ne ezen ne ezilen insanca hakça bir düzen dedik. Hep “Emeğe saygı, insana saygıdır” anlayışıyla hareket ettik sözlerine yer verdi.

Sarıgül konuşmasının devamında: ‘ Bütün işçi kardeşlerimize söz veriyoruz. 1 Mayıs’ların özgürce, barış ve huzur içinde kutlanmasını sağlayacağız.İşçilerimiz bayramlarını, hakları alınmış, emekleri hiçe sayılmış olarak kutluyorlar.Anayasada güvence altına alınan, işçi haklarının koruyucusu olacağız.Herkesin bir işinin olmasını ve hakkı olan ücreti almasını sağlayacağız.Yoksulluğa, işsizliğe, eşitsizliğe, haksızlığa, adaletsizliğe neden olan ne varsa üzerine gideceğiz.Asgari ücret açlık sınırının altında kalmayacak.Sendikal hakların önündeki engelleri kaldıracağız.Çalışma mevzuatını emekten yana yenileyeceğiz.İşi için, aşı için, çocuklarının geleceği için, daha iyi ücret için, daha insanca bir yaşam için, mücadele verenlerin yanındayız.Yaşasın işçinin, emekçinin bayramı! Yaşasın 1 Mayıs! ‘ dedi.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …