21 Şubat Çarşamba , 2024

“En İyi Narkotik Polisi Anne” Projesi

Yapıldı

“En İyi Narkotik Polisi Anne” Projesi Kapsamında Narkorehber faaliyetleri devam ediyor.

“En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube personelleri tarafından 2 bin 349 vatandaşa seminer verildi. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde kursiyer anneler, Kuran Kurslarında kursiyer anneler, Erzincan Yeni Sanayi Bölgesinde esnaf ve işçiler, Özel güvenlik eğitim kurumlarında kursiyer vatandaşlar, Açık ve Kapalı Cezaevinde görevli infaz koruma memurları olmak üzere toplamda 43 Narkorehber faaliyetiyle birlikte 2.349 vatandaşa konu hakkında bilgilendirme yapıldı.

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından; çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçmek ve uyuşturucu ile daha güçlü mücadele etmek amacıyla anne duyarlılığından ve mücadelede anne desteğinden hareketle başlatılan “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında eğitimlerini sürdürüyor. İçişleri Bakanlığı koordinesinde yürütülen “EN İYİ NARKOTİK POLİSİ ANNE” projesi uyuşturucuyla mücadelede annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme çalışmaları yürütülüyor. Projenin asıl amacı; uyuşturucu kullanımı, bağımlılığı, aile içi iletişim, çocuk/ergen iletişimi, bağımlılık sorununda çözüm yolları ve önerileri gibi konularda, anne ve anne adaylarının bilinçlendirilmesi ve farkındalığının artırılmasıdır. Anneler aracılığıyla, uyuşturucu kullanımının erken tespiti ve bağımlılık sarmalına yakalanmadan çocuğa müdahale edilmesi de projenin amaçlarından biri.

Bu kapsamda Narkorehber  faaliyetleri neticesinde; Muhtelif kademelerdeki okullarda görev yapan öğretmenler ve öğrenci velileri, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde kursiyer anneler, Kuran Kurslarında kursiyer anneler, Erzincan Yeni Sanayi Bölgesinde esnaf ve işçiler, Özel güvenlik eğitim kurumlarında kursiyer vatandaşlar, Açık ve Kapalı Cezaevinde görevli infaz koruma memurları olmak üzere toplamda 43 Narkorehber faaliyetiyle birlikte 2.349 vatandaşa ( 492 anne ve anne adayı) ulaşılarak madde bağımlılığı ve uyuşturucu maddenin zararları konusunda farkındalık oluşturularak UYUMA uygulaması anlatıldı.

Diğer Haber

Yüksel Çakır Adaylığını Açıkladı

Erzincan’da 2009-2014 yılları arasında Erzincan Belediye Başkanlığı yapan Yüksel Çakır,Erzincan’dan bağımsız belediye başkanı adaylığı için …