20 Mayıs Pazartesi , 2024

“En İyi Narkotik Polisi Anne”

Erzincan’da ‘ En İyi Narkotik Polisi Anne’ projesi kapsamında il merkezinde bulunan kız Kur’an kursu kursiyerlerine  “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında bilgilendirme yapıldı.

İçişleri Bakanlığı koordinesinde yürütülen “EN İYİ NARKOTİK POLİSİ ANNE” projesi uyuşturucuyla mücadelede annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme çalışmaları farklı kurumlarda sürüyor.

Projenin asıl amacı; uyuşturucu kullanımı, bağımlılığı, aile içi iletişim, çocuk/ergen iletişimi, bağımlılık sorununda çözüm yolları ve önerileri gibi konularda, anne ve anne adaylarının bilinçlendirilmesi ve farkındalığının artırılması. Anneler aracılığıyla, uyuşturucu kullanımının erken tespiti ve bağımlılık sarmalına yakalanmadan çocuğa müdahale edilmesi de projenin amaçlarından biri. Bu kapsamda; Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince il merkezindeki merkez kız Kur’an kursu kursiyerlerine “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında bilgilendirme yapıldı.

Diğer Haber

“Her Yürek Bir Gelecek”

Erzincan’da “Her Yürek Bir Gelecek” isimli el sanatları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Projede öğrencilere, el becerisi …