20 Mayıs Pazartesi , 2024

Erdem, açıklama EYT’liler için umut olmuştur

Haksen Konfederasyonu Erzincan İl Başkanı Sadullah Erdem, EYT’de 1999 öncesi 5000 prim gün şartını’da değiştirmeyeceğiz sözleri Eyt liler için umut olmuştur ’ sözlerine yer verdi.

EYT yani Emeklilikte Yaşa Takılanlar sorununun çözümü konusunda yapılan çalışmalarda sona geliniyor. Bu konu üzerinde açıklamada bulunan Haksen Konfederasyonu Erzincan İl Başkanı Sadullah Erdem şunları kaydetti: ‘ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı sayın Vedat Bilgin’in “EYT’de yaptığımız düzenleme şartları herkesi kapsayacak EYT’de 1999 öncesi 5000 prim gün şartını’da değiştirmeyeceğiz sözleri Eyt liler için umut olmuştur.

Bildiğiniz gibi!Kamuoyun’da farklı ülke model söylemleri eyt’ liler nezdinde kabul görmemiş ve karamsarlığa sürüklemişti.Sayın bakanın!“8 Eylül 1999 öncesi prim şartını değiştirmiyoruz. 5 bin ile 5 bin 400 prim gün şartını değiştirmiyoruz. Sigortalılık süresini de 20-25 yıl olarak korunması hakkaniyetli olacaktır açıklamaları !EYT’lilerin sorununu çözecek yasa teklifini Aralık ayı içerisinde TBMM’ye getireceklerini ve uygulamayı 2023 itibariyle başlatacaklarını söylemesi, Bu konuda en yetkili ağzın açıklamaları EYT’camiasında heyecan oluşturmuştur’ şeklinde konuştu.

 

Diğer Haber

“Her Yürek Bir Gelecek”

Erzincan’da “Her Yürek Bir Gelecek” isimli el sanatları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Projede öğrencilere, el becerisi …