ERDEM Destek 2021 Programı Proje Başvuruları Sonuçlandı

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, Anadolu imam hatip lisesi ve imam hatip ortaokullarında öğrenim gören öğrencilerin akademik başarı, bilimsel, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetler ile millî, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri benimseyen ve koruyan bireyler olarak yetiştirilmesi amacıyla yürütülen “Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2021 Programı” proje başvuruları sonuçlandı.

ERDEM Destek 2021 programına okullardan yoğun ilgi gösterildi. Destek Programı kapsamında Bin 108 imam hatip okul başvuru yaptı. Destek programına başvuru yapan Bin 108 proje arasından yapılan değerlendirmeler sonucunda, mevcut bütçe imkânları çerçevesinde 137 proje hibe desteği almaya hak kazandı.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, “İlimizden Otlukbeli İmam Hatip Ortaokulu da ilgili proje kapsamında destek almaya hak kazanmıştır. Proje ekibinden Mustafa Edip Bulut’a, Rukiye Gül’e ve Gamze Büyüktaş’a emeklerinden ötürü teşekkür eder, projenin ilimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Diğer Haber

Şehit Gündüz’ün Ailesi ve Mezarı Ziyaret Edildi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz’da FETÖ/ PDY terör örgütünün darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden …