13 Nisan Cumartesi , 2024

Erdoğan Eriçyel ‘Yarından Sonra’ isimli kitabını yayınladı

Erdoğan Eriçyel. ‘Yarından Sonra’ isimli kitabını yayınladı. Daha öncede kaleme aldığı 4 eseri olan  Eriçyel, enerjimi vererek kalemi kâğıda vedirdiğinizde ortaya çıkan duygusal enerji yazıya dökülüyor. İnanmak ve eyleme geçmek yeterlidir dedi.Kitabın konusunda Eriçyel, bir huzurevi hikayesinden bahsetmektedir. Buradan esinlenerek eserini oluşturmaya başladı. Kitabın ön sözünde Eriçyel,  belki sizlere biraz uçuk gelecek ama o zamana kadar geçirmiş olduğumuz otuz beş seneyi bir kenara bırakıp o tarihten itibaren dolu dolu on yedi sene sürecek ikinci hayatıma başlamıştım farklı bir dünyaydı huzurevi bizi farklı dünyalara sürüklüyorum’ dedi.

Erdoğan Eriçyel kimdir?

14.11.1961’ de Erzincan’ın merkeze bağlı Horan(Demirkent) köyünde doğdu. Babasının devlet memuru olması münasebeti ile ilköğretimine Adana’da başladı.İlköğretim 1. ve 2. Sınıfını Adana’da 3. Ve 4. Sınıfını Gaziantep’te tamamaldıktan sonra babasının tekrar Erzincan’a tayin olması nedeni ile 5. Sınıfı 1973 yılında Ziya Gökalp İlkokulunda bitirdi.Ortaokulu 1996 yılında Cumhuriyet Ortaolulunda, Liseyi 1979-80 yılında Erzincan Lisesinde tamamaldıktan sonra aynı yıl Atatürk Üniversitesi Erzincan Eğitim Yüksek Okulunu kazandı.1983 yılında sınıf öğretmeni olarak Kastamonu ili Daday ilçesi Gökören köyü Selam Mahallesi İlkokulunda öğretmenlik görevine başladı.1986 yılı başına kadar Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarında görev yaptıktan sonra Bakanlık değiştirerek o zamanlar Sağlık Bakanlığına bağlı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü emrine öğretmen olarak geçiş yaptı ve Erzincan Erkek Yetiştirme Yurduna öğretmen tayin edildi.Bir yandan yetiştirme yurdunda öğretmen olarak görev yaparken, bir yandan da boş zamanlarında Erzincan Belediye Şehir Tiyatrosunda makyör olarak görev yaptı.

1990 Kasım ayına kadar öğretmenlik görevini yapıp o tarihte er öğretmen olarak askere gitti. Acemi eğitimini Antalya topçularda tamamladıktan sonra on beş ay sürecek ustalık eğitimini Muş ili Yaygın Nahiyesi İlköğretim Okulunda tamamladı ve askerlik sonrası 1992 yılında tekrar Erzincan Yetiştirme Yurdundaki görevine döndü.Bu arada girmiş olduğu Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini de bitirerek lisans diplomasını aldı.1992 yılında 1996 yılına kadar Sosyal Hizmete bağlı değişik kuruluşlarda vekaleten idarecilik yaptıktan sonra anılan tarihte 100.Yıl Atatürk Huzurevi’ne asaleten kuruluş müdür olarak atandı.2011 yılında, yazmış ve sahnelenmiş olan tiyatro eserlerinden dolayı İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) üyeliğine tiyatro senaristi olarak 1969 üye numarasıyla kabul edildi.2012 yılı sonuna kadar sosyal hizmetlerin her kademesinde yaklaşık on sekiz yıl idareci olarak görev yaptıktan sonra 2013 yılı başında kendi isteği ile emekli olmuş, evli ve iki erkek babası olup halen Kocaeli İzmit’te yaşamaktadır.Boş zamanlarını pirogravür resim(ahşap üzerine yakma) yapmakla değerlendirmekte olup roman ve hikaye değerlendirmelerinde bulunmaktadır.

Diğer Haber

Bekir Aksun; “ İslam aleminin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. İslam âleminin ve …