22 Şubat Perşembe , 2024

Ergan, A Gurubu Türkiye Elemelerinde Ev Sahibi

Türkiye’nin en uzun pistlerine sahip olan Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizmi Merkezi  Erzincan il merkezine 17 kilometre uzaklıktaki Ergan Dağı’nda yer alan kayak merkezinde, sezonun açılması için kar kalınlığı yeterli seviyeye ulaşınca kayak sezonu açılışı gerçekleştirildi.

Hafta içi Perşembe ve Cuma Günlerinde gerçekleştirilecek olan A gurubu Türkiye elemeleri ile ilgili olarak bilgilendirmelerde bulunan Türkiye Kayak Federasyonu Erzincan İl Temsilcisi Murat Bülent Demirel, büyük bir organizasyon olduğunu ve tüm Erzincanlıları yarışmalara davet ediyorum” dedi.

Demirel Yaptığı açıklamasında; “bildiğiniz gibi bugün Erzincan ilimizde il birinciliğini yapıyoruz. Yarında inşallah tesisimizin resmi açılışı yapılacak. Hemen akabinde Erzincan ilimizde Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizmi Merkezimizde A gurubu Türkiye elemeleri Start alacak.  Gerçekleştireceğimiz organizasyon İlimiz adına gerçekten çok büyük bir organizasyon. Bu Kayak Federasyonumuzun katkıları ile gerçekleştirilecek bir organizasyon.  Şuana kadar katılım olarak bize gelen sporcu katılım sayısı yaklaşık 450 sporcu, yani yarışmalara 450 sporcu katılacağı anlamına geliyor.

Ergan Dağı bildiğiniz gibi revaçta bir dağ. Türkiye Kayak Federasyonumuzda bunun farkında. Dolayısıyla yarışlar konusunda federasyonumuz özellikle özen ve itina gösteriyor. Türkiye Kat-yak Federasyonu Erzincan İl Temsilciliği olarak federasyonumuza teşekkür ediyorum.  Perşembe ve Cuma günü gerçekleştirilecek olan A gurubu Türkiye elemelerine tüm Erzincanlıları davet ediyorum. Ayrıca kayak tesislerimizden de faydalanmaya bekliyoruz” dedi.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …