22 Şubat Perşembe , 2024

Ergan dağına Modern Otel ve sporcu Eğitim Merkezi

AK Parti Milletvekili Süleyman Karaman Burhan Çakır ve Milletvekili Adayı Mehmet Cavit Şireci, Erzincan’da bulunan Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezine projesi tamamlana ve çalışmalarına start verilen otel alanını ziyaret ettiler.

Erzincan, çevre iller ve ülke genelindeki kayak severler ve fotoğraf tutkunlarınca yoğun ilgi gören ve profesyonel kayakçılarca da tercih edilen Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezinde artık rahatça tatilini yaparken yapılacak otel ile birlikte kış sporlarının gözdesi olacak.

Ergan dağında yapılacak olan otel alanını ziyaret eden AK Parti Milletvekili Süleyman Karaman Burhan Çakır yaptıkları açıklamasında “Burada Hasret çektiğimiz bir otel meselesi vardı bugün inşaatına başlanıldı burayı ziyarete geldik burada 150 yataklı hem de spor takımlarının da spor yapacağı sahaların olacağı Ergan Dağı’nın güzelleşeceği Otel inşaatına başladık. Ergan’da Türkiye’de pist uzunluğu açısından çok önemli bir kayak merkezi. Ancak burada Otel olmaması hem de sporcuların Otel olmamasından dolayı tercih etmemeleri Ergan Dağı’nın fonksiyonunu azaltıyordu. Şimdi Otel olunca inşallah daha fazla yoğun bir şekilde kayakçılar buraya gelecek. Bu otelin yapımı için yoğun bir şekilde yaklaşık 3-4 yıldır çalışma yapıyoruz istedik ki özel sektör tarafından yapılsın olmadı onun için gençlik Spor bakanlığımızla protokol yaparak bu otelin yapımına başlandı yer teslimi yapıldı. İnşallah bir yılın içerisinde ilerleyip gelecek seni burada Otel bitmiş olacak. Ergan dağına ve Erzincan’ı geliştirmek için var gücümüzde çalışıyoruz. 14 Mayıs’ta seçimler var birileri laf yapar birileri iş yapar. Biz iş yapan taraf olmak istiyoruz. Onun için ve buradaki otel ve sporcu eğitim merkezine desteklerinden dolayı emek veren herkese çok teşekkür ediyorum Erzincan’ımıza yayla başımıza hayırlı uğurlu olsun. Diye konuştular.

 

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …