13 Nisan Cumartesi , 2024

Ergan Dağı’nda Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezi’nde Kayak Sezonu Başladı

Ergan Dağı kış sporları merkezinde kar kalınlığının yeterli seviyeye ulaşmasıyla kayak sezonu başladı. Ergan Dağı’nda yer alan dört etaptan oluşan kayak yapma alanı kış sporu severlere imkan sunuyor.

Erzincan Valisi Mehmet Makas ve beraberindeki 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yaşar Felekoğlu ve İl Jandarma Komutan Yardımcısı Kıdemli Albay Refik Yılmaz ile birlikte Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezini ziyaret etti.

2021 – 2022 kayak sezonunun başladığı Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezini ziyaret eden Vali Makas, kayak sezonu için yapılan hazırlıkları ve alınan tedbirleri yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı. Vali Makas, daha sonra kar motoru ile ikinci etaba çıkarak, burada kayak severlerle sohbet etti.

Türkiye’nin en uzun kayak pistine sahip Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezi’ne tüm kayakseverleri davet eden Vali Mehmet Makas; “ İl Özel İdaremiz tarafından işletilen kayak merkezimizde, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı Jandarma Arama Kurtarma (JAK), UMKE ve sağlık ekiplerimiz sezon süresince görev yapacaklar. Kazasız ve belasız bir sezon olması temennisiyle herkesi Kayak Merkezimize bekliyoruz” dedi.

 

Diğer Haber

Bekir Aksun; “ İslam aleminin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. İslam âleminin ve …