19 Haziran Çarşamba , 2024

ERSİAD Başkanı Bahadır’dan EGC’ ye Ziyaret

Erzincanlı Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ERSİAD) Başkanı Saim Bahadır, Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Derneğini ziyaret ederek Başkan Muzaffer Koşan ve gazeteciler ile bir süre sohbet etti.ERSİAD Başkanı Saim Bahadır, ERSİAD olarak yapacakları yeni çalışmalar hakkında EGC Başkanı Muzaffer Koşan ve gazetecilere bilgiler verdi. ERSİAD ’ın Erzincan başta olmak üzere birkaç ile temsilcilikler açacağını ifade eden ERSİAD Başkanı Saim Bahadır, Erzincan’da açacağımız temsilcilik ile Erzincan’da bir dizi çalışma gerçekleştireceğiz. Açılacak olan temsilcilik Erzincan ile ilgili çeşitli çalışmalar yaparak bunu ERSİAD yönetimine sunacak bizlerde bu çalışmalara binaen Erzincan ile ilgili projelerimizi hayata geçireceğiz dedi.

ERSİAD Başkanı Saim Bahadır; “ERSİAD olarak Erzincan başta olmak üzere birkaç ilimizde temsilcilikler açacağız. Erzincan’da, Antalya’da, Bursa’da, İzmit’te bunları niye açıyoruz. Buradaki sanayici ve iş insanları bir araya gelmesi kaynaşması ve Erzincan’a dönük bunların içerisinde kimler yatırım yapabilirse oradaki şubemizden bilgi alacağız. Bu şubemiz çalışma yapacak bize doneleri verecek.
Yani hakikaten hayal kurmayalım yani ya şu sanayi gelin kurun, şunu kurun değil, biz burada olması gereken Erzincan’da yapılması gereken yatırımlar yapalım. Burada sanayicinin sıkıntısı bunu kabul edelim ara eleman, yani burada meslek liselerini çoğaltmak lazım. Erzincan’ın kesinlikle lojistik merkezi olmak mecburiyeti var. Çünkü İpek Yolu üzerinde, çevre illerden tüm yurt dışına mal satan insanlar hepsi burada lojistik merkezi oluşturup buradan malını satacak. Bir an önce lojistik merkezinin Erzincan’da açılmasını sağlamak lazım.
Erzincan bizim doğduğumuz yer, ha doyduğumuz yer başka şehirler olabilir ama o doyduğumuz yerlerdeki doyumumuzu artık buradaki doğduğumuz yere bir vefa borcu olarak yapmamız gerekiyor. Bununda söylemde kalmasını da istemiyoruz. Yani geldik, konuştuk, gittik, hava attık ya da siyasiler geldi onlarla geldi gitti yani bunu kırmak istiyoruz.Bir çalışmamız var Valimiz ile görüştük. ERSİAD olarak dedik ki bize 50 dünüm, 100 dönüm bir arazi tahsis edin biz buraya bu orman yangınlarından dolayı bir ERSİAD ormanı oluşturalım. Ama bunu şöyle yapalım Erzincan’da yetişebilecek ileride gelir getirecek bir ürün dikelim. Çam değil, badem, badem çok güzel yetişir. Erzincan’da, sağ olsunlar Orman Müdürüne talimat vermişler şuanda çalışıyorlar.Erzincanlı güçlü sanayiciler var, sanayi odalarında görevleri var ama ERSİAD üyesi değiller. Şimdi onları bulduk. Onları ERSİAD ’a dâhil ediyoruz. Bunlara birlikte de bir havuz oluşturup hakikaten ne hizmet yapabiliriz neler yapabiliriz ona bakacağız.Erzincan’ımızın neye ihtiyacı var, ayaklarımız yere basarak yapmamız lazım. Yani hayal kurarak olmaz, ya gelelim biz buraya şu fabrikayı kuralım şunu yapalım olmaz, olacak şeyi yapmak lazım birde olacak şeyi istemesi lazım bürokrat kesimin” dedi.
Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Derneğini Başkanı Muzaffer Koşan ’da yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ERSİAD Başkanı Saim Bahadır’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. ERSİAD olarak Erzincan’da yapacakları yatırım ve çalışmaların her zaman arkasında olduklarını ifade eden EGC Başkanı Muzaffer Koşan; “ERSİAD Başkanı Saim Bahadır, nezdinde tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Erzincan ve Erzincanlılar için yaptıkları ve yapacakları tüm çalışmaların her zaman arkasındayız. Biliyoruz ki tüm Erzincanlıların kalbi Erzincan için atıyor. Erzincan için yapılacak olan her çalışmanın her zaman destekçisi olduk olmaya da devam edeceğiz ve aynı zamanda takipçisi de olacağız” dedi.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …