18 Mayıs Cumartesi , 2024

Erzincan 3. İlkokullar Arası Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası Yapıldı

2021/2022 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi koordinatörlüğünde Erzincan 3. İlkokullar Arası Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün katılımı ile yapıldı.

 

Erzincan-Demirkent Sporcu Fabrikasında gerçekleştirilen Erzincan 3. İlkokullar Arası Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası 20 okuldan 826 öğrencinin katılımı sonrasında finale kalan 78 öğrencinin katılımı ile yapıldı.

MANGALA, ABALONE, REVERSİ ve KORİDOR kategoriklerinde gerçekleştirilen ve 78 öğrencinin finalde mücadele ettiği 3. İlkokullar Arası Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvasında derece yapan12 öğrenci ödüllendirildi.

Turnuvanın açılışında konuşan Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, “Bu yıl üçüncüsünü yaptığımız İlkokullar Arası Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvasında sizler finale kadar geldiniz. Öncelikle hepinizi tebrik ediyorum, katılımlarınızdan dolayı da teşekkür ediyorum. Derslerinizin yanında Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvasına vakit ayırdınız, Çaba harcadınız, emek sarf ettiniz, mücadele verdiniz. Hayat zaten mücadele ile tatlı ve güzel.

Her oyunun farklı güzellikleri olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Gün, “siz çocuklar için oyun çok önemli. Oyunlar çocukların dilidir derler biliyorsunuz. İnsanlarımız nasıl ki barınma, nasıl ki yeme içme bir ihtiyaçsa çocuklar içinde ihtiyaç oyundur. Oyunlar sizleri hem geliştiriyor, hem de yetiştiriyor, planlı programlı farklı bakabilmeyi öğreten farklı oyunlar. Bu yıl üçüncüsünü düzenledik. 20 okuldan 836 öğrenci katıldı. Finale sadece 78 kişi kaldınız.

Hani derler ya; kaybedeni olmayan yarışma evet, işte sizlerin içinde hafta içi kitap okuma etkinliğimiz vardı. Sizlerden bu kitap okuma etkinliğine katılanlarınız olmuştur, Bu ne demek, sizler hem okuyor, hem oynuyorsunuz. Bu yarışma da kaybedeni olmayan bir yarışma. Buraya kadar gelerek çok şey kazandınız, burada artık kaybetseniz de kaybedeniniz yok.

Burada 78 öğrenci olarak 4 farklı kategoride arkadaşça, kardeşçe bir yarışmanız olacak. Bizler öğretmenler olarak sizleri güzel bilgilerle donatacağız, sizlerde çok çalışarak karşılığını vereceksiniz. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Turnuvanın sona ermesinin ardından düzenlenen ödül töreninde 4 farklı kategoride 12 öğrenci ödüllendirildi. 3 Bin TL değerinde verilen ödüllerin ise Trabzon sporun milli oyuncusu Yusuf Erdoğan tarafından karşılandı.

Diğer Haber

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı. Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) 2024 Nisan ayı konut …