Erzincan Algoloji (Ağrı) Merkezine Kavuştu

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır,  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hizmete başlayan Algoloji (Ağrı) Merkezi’nin müjdesini verdiler.

Çevre illerde sadece Erzincan’da hizmete giren merkeze ilişkin olarak bilgi veren Erzincan Milletvekilleri: “Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanemiz Algoloji yani Ağrı Merkezine kavuştu. Çevre illerde Sivas, Erzurum, Tunceli, Gümüşhane, Bayburt ve diğer bir çok ilde algoloji uzmanı bulunmamaktadır. Algoloji  bölümü, her türlü kronik  ağrının yanı sıra, sebebi bulunamayan şiddetli ağrıların tanı ve tedavisi ile uğraşan bir bilim dalıdır. Kanser ve kanser tedavisinde uygulanan tedavi bağlı gelişen ağrı, baş ağrıları, yüz ağrıları-nevraljiler, boyun ağrıları, omuz-kol ağrıları, sırt ağrıları, bel-bacak ağrıları, damar tıkanıklığına bağlı kronik iskemik ağrılar, zona(postherpetik nevralji),  ağrıları, cerrahi sonrası devam cerrahi bölgesinde kronikleşmiş ağrılar, nedeni belirlenemeyen ağrılar bu bölümde tedavi edilmeye çalışılmaktadır. Algoloji uzmanı medikal tedavi, girişimsel tedavi yöntemleri ve ağrı ile baş etme yöntemlerini uygulayarak hekimlik sanatını icra etmektedir. Erzincan’ımıza hayırlı uğurlu olsun. Bu merkezin ilimize kazandırılmasında emekleri olan başta AK Parti Genel Başkan Vekilimiz Sayın Binali Yıldırım’a, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …