22 Şubat Perşembe , 2024

Erzincan Belediyesi GES Gücünü Arttırıyor

Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının etkin kullanılması amacıyla Erzincan Belediyesi Güneş Enerji Santrallerine (GES) yeni projeleri eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Kurutilek’te başlatılan GES yapımı çalışması devam ediyor.

Erzincan Belediyesi,  Mevcut GES’lere ilave olarak, Kurutilek mevkiinde 4000 KW büyüklüğünde bir GES yapımına daha başlayarak çalışmalarını sürdürüyor.Ülkenin  gün geçtikçe artan enerji ihtiyacı karşısında duyarsız kalmayan Erzincan Belediyesi, yenilenebilir enerji kaynakları ile ilgili olarak Fen İşleri Müdürlüğü’nün kontrolünde yatırımlarına devam ediyor.

Şehirde mevcut 250 KW Çukurkuyu, 360 KW Katı Atık alanı, 1000 KW Kurutilek ve yine Kurutilek’te yapımı devam eden 4000 KW büyüklüğünde bir Güneş Enerji Santrali projesiyle toplamda 5610 Kilovat enerji üretimi sağlanacak. Böylelikle bütün GES projeleri ile birlikte Belediye öz kaynaklarına yıllık 30 Milyon TL ilave gelir sağlanacağı hesaplanıyor.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …