18 Mayıs Cumartesi , 2024

Erzincan İHH tarafından Yardım Tırı Yola Çıktı

Erzincan İHH tarafından İhtiyaç sahibi  insanlara ulaştırılmak üzere  90’ıncı yardım tırı ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Erzincan İHH İnsani Yardım Derneği Basın ve Halkla İlişkilerden sorumlu başkan yardımcısı Halil İbrahim Akkoyunlu yardım tırı ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında, “Erzincan İHH olarak bugün burada her ay düzenli olarak göndermeye çalıştığımız iyilik yükümüzün  90’ıncı tırını uğurlamak için toplandık.” Dedi.

Konuşmasında Erzincan İHH İnsani Yardım Derneği Basın ve Halkla İlişkilerden sorumlu başkan yardımcısı Halil İbrahim Akkoyunlu : ‘Erzincan iHH olarak bugün burada her ay düzenli olarak göndermeye çalıştığımız iyilik yükümüzün 90. uğurlamak için toplandık. Hepimizin bildiği gibi Suriye’de yıllardır adı konulmamış savaşta binlerce insan hayatını kaybetmiş, binlerce insan ise kendi ülkesinde mülteci konumuna düşmüştür. Her geçen gün milyonlarca insan yaşam, barınma, beslenme, sağlık ve eğitim gibi temel insani haklarından mahrum kalmaktadır. Bizlere düsense bu mağduriyetin bir nebze olsun giderilmesi için insani değer ve sorumluluklarımızı yerine getirip, elimizden gelen yardımları din, dil,ırk ayrımı gözetmeksizin ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktır.

Bu bağlamda Erzincan İHH İnsani Yardım Derneği olarak  bugüne kadar bağışçılarımızın  destekleriyle topladığımız ihtiyaç  malzemelerinden oluşan yardımları milyonlarca muhtaç aileye ulaştırdık ve ulaştırmaya devam ediyoruz. Olumsuz kış şartlarınında etkisini gösterdiği şu zor günlerde Suriye’de mülteci kamplarında derme çatma çadır ve barınaklarda yaşam mücadelesi veren mahzun çocuklar  soğuktan donmasın, babaları gece nöbet tutmasın  diye 27 Ton Kömür yüklü 90. insani yardım tırımızı bir kez daha değerli bağışçılarımızın destekleriyle Suriye’nin İdlib bölgesindeki çadır kamplarına ve yetimhanelere gönderiyoruz. Bu vesilesiyle Mazlum ve Mağdur insanlar için destek veren tüm bağışçılarımıza bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyor saygılarımızı sunuyoruz ve kış üşütür iyilik ısıtır diyoruz’ dedi.

Diğer Haber

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı. Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) 2024 Nisan ayı konut …