20 Mayıs Pazartesi , 2024

Erzincan İHH’dan Yardım Tırı Yola Çıktı

Afet bölgesindeki depremzedelere ulaştırılmak üzere Erzincan İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından  yardım tırı yola çıktı.

Erzincan İHH tarafından depremzedelere  ulaştırılmak üzere   yardım tırı yola çıktı. Erzincan İHH İnsani Yardım Derneği binası önünde düzenlenen programa dernek yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Erzincan İHH Şube Başkanı Mustafa Uçar, 300 bin tl civarında yardım tırı göndereceğini ifade ederek konuşmasının devamında şunlara yer verdi: ‘ : ‘iki önce Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem felaketiyle sarsıldık. Acımız, üzüntümüz çok büyük. Biz Erzincan İHH olarak deprem bölgesine birinci günü tırımızı yolladık. Bugünde ikinci yarın üçüncü tırımızı yollamaya çalışacağız. İçerisinde su, kahvaltılık gıdalar, battaniye, yorgan,, ekmek gibi ürünler tırımızda bulunmaktadır. Acil kullanılacak aparat türü yiyecekler bulunuyor. Bağış yapan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Büyük bir imtihandan geçiyoruz. 10 il de büyük bir facia yaşandı. Bir daha böyle acılar görmeyiz inşallah’ diye konuştu.

Diğer Haber

“Her Yürek Bir Gelecek”

Erzincan’da “Her Yürek Bir Gelecek” isimli el sanatları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Projede öğrencilere, el becerisi …