9 Ağustos Salı , 2022

Erzincan İl Müftülüğünden Anlamlı İftar

Erzincan İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Erzincan Şubesi tarafından iftar programı düzenlendi.

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Erzincan Şubesi tarafından Pir-i Sami Kur’an Kursu’nda kurum ve kuruluş müdürleri, şehit yakınları, gaziler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kanaat önderleri, emekli din görevlileri, alevi dedeleri, korunmaya ve barınmaya muhtaç çocuklar ve üniversite öğrencilerinin de davet edildiği iftar programına katıldı. Rahmet ve bereket ayı olan  Ramazan ayı içerisinde, milli birlik ve beraberliğin güçlenmesi, kardeşlik ve selamlaşma kültürünün yaygınlaşması çerçevesinde, gerçekleştirilen iftar yemeğine Vali Mehmet Makas, 3. Ordu Komutanı Korgeneral Yavuz Türkgenci, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Halil Odabaş, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, İl Müftüsü Burhan Çakır, Erzincan İl Genel Meclis Başkanı Bekir Yıldız ve Erzincan Eski Milletvekili Sebahattin Karakelle katıldı.

Düzenlenen iftar programında konuşma yapan Erzincan İl Müftüsü Burhan Çakır, katılımcılara teşriflerinden dolayı teşekkür ederek birlik, beraberlik vurgusu yaptı. Ardından konuşan Vali Mehmet Makas, toplumumuzun her kesiminden temsilcinin ve davetlilerin bulunduğu iftar yemeğinde birlik ve beraberlik mesajları vererek, katılımcılara teşekkür etti. İftar yemeğinin ardından Vali Mehmet Makas, davetlilerin masalarını gezerek Ramazan aylarını tebrik etti.

Diğer Haber

Belediye personelinden kan bağışına destek

Erzincan Belediyesi personeli Kızılay Kan Merkezi tarafından yürütülen kan bağışına destek verdi. Erzincan Beleyesi personeli, …