16 Ağustos Salı , 2022

Erzincan Kariyer Merkezi Vatandaşların Hizmetinde

Erzincan’da iş arayan vatandaşların bilinçlendirilmesi, kendi özelliklerine ve yeteneklerine göre bir iş bulmaları için yönlendirme yapılacağı Erzincan Kariyer Merkezi vatandaşların hizmetine başladı.

Erzincan Valiliği tarafından Erzincan Belediye Başkanlığı, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Erzincan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde hizmet verecek olan Erzincan Kariyer Merkezi, ilimiz sınırları içerisindeki özel sektör işletmelerinin ihtiyaç duyduğu işgücü taleplerini de karşılayacak. Vatandaşların yaşam kalitesinin sürdürebilir şekilde yükseltilmesi ve sosyo-ekonomik eşitsizliklerin azaltılması açısından destek olacak olan Kariyer Merkezi, aynı zamanda ilimizde ikamet eden tüm kesimleri içeren bir işgücü piyasasının oluşmasına destek sağlayacak.

Erzincan 13 Şubat Şehir Stadyumu zemin katında hizmete başlayan ve resmi açılışı sonra yapılacak olan Kariyer Merkezi, yerelin ihtiyaç ve özelliklerini dikkate alarak, İŞKUR ve Halk Eğitimi Merkezinin ortak çalışmasıyla istihdama yönelik çeşitli eğitimlerin verilmesini sağlayarak, kalifiye personel yetiştirme çalışmalarını da yapacak.

Etkin özgeçmiş yazma, başarılı mülakat/iş görüşmesi geçirebilme ve iş yaşamında karşılaşılabilecek sorunlara çözüm üretme gibi konularda da vatandaşlarımıza eğitimler verecek olan Erzincan Kariyer Merkezi, iş arayanlar ile işveren temsilcisi kuruluşları aynı çatı altında buluşturarak sonuç odaklı çalışmayı amaçlamaktadır.

Diğer Haber

Rektör Yardımcılığı Görevinde Devir Teslim Töreni

  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcılığına atanan Prof. Dr. Çağrı Çırak düzenlenen devir teslim …