Erzincan Kemaliye Kültür ve Doğa Sporları Şenliği’ne Doğru

Uluslar arası 44’üncü Erzincan Kemaliye(Eğin) Kültür ve Doğa Sporları şenliği  23-24-25 Haziran 2023 tarihleri arasında yapılacak.

Kemaliye Kaymakamı  İlhan Kayatürk, Kemaliye Belediye Başkanı Mehmet Karaman, KEMAV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ferudun Çelikmen, KEMAV üyeleri ve ilgili kurum amirlerinin katılımlarıyla bu yıl yapılacak olan 44. Kemaliye Kültür ve Doğa Sporları Şenliği istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Ulusal ve uluslararası düzeyde büyük ilgi gören sportif ve kültürel etkinliklerin yer aldığı ve bu yıl 44’üncüsü  gerçekleştirilecek olan, “Uluslararası Erzincan Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları Şenliği “23-24-25 Haziran 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.Yukarı Fırat Havzasının merkezinde yer alan Kemaliye (Eğin) İlçesi, eşsiz doğası ve sahip olduğu tarihi kent kimliği ile Erzincan İlimizin turizme açılan kapılarından biridir. Kemaliye (Eğin), aynı zamanda Tarihi Kentler Birliğinin de kurucu üyesi ve “Tarihi Kent Kemaliye” sloganı ile UNESCO Dünya Miras Geçici Listesinde yer almaktadır.

Doğal güzellikleriyle de öne çıkan Kemaliye’de bulunan ve dünyanın en görkemli kanyonlarından biri olan Karanlık Kanyon her yıl daha fazla ilgi görmekte.  Türkiye’de bir ilk olarak 2009 yılında Kemaliye Karanlık Kanyon’da yapılan ve adrenalin tutkunlarının nefesini kesen Base Jump atlayışları, 2010 yılından beridir uluslararası boyutta tüm kıtalardan sporcuların katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Diğer Haber

Erzincan 7 proje ile katılacak

Tübitak 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projelerinde Erzincan  7 proje ile Erzurum Bölge Yarışmasına katılım hakkı …