13 Nisan Cumartesi , 2024

“Erzincan Kültür Sanat Günleri” Düzenlenecek

07-13 Şubat 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan “Erzincan Kültür Sanat Günleri”ne ilişkin olarak Erzincan Valiliği Toplantı Salonunda, Vali Mehmet Makas başkanlığında gerçekleşti. Düzenlenen toplantıya  Erzincan Milletvekilleri  Süleyman Karaman, Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Vali Yardımcısı Hüseyin Remzi Konak, Erzincan TSO Başkanı Ahmet Tanoğlu, ilgili kurum müdürleri ve basın mensuplarının  katılımıyla lansman toplantısı yapıldı.

Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104’üncü yıldönümü kapsamında düzenlenecek olan tüm etkinliklerin halkımızın talepleri doğrultusunda oluşturulduğuna vurgu yapan Vali Mehmet Makas; bu yıl ilki düzenlenecek olan “Erzincan Kültür Sanat Günleri”nin geleneksel hale getirileceğini belirterek Erzincan’a hayırlı olması temennisinde bulundu.

Daha sonra Vali Yardımcısı Hüseyin Remzi Konak tarafından “Erzincan Kültür Sanat Günleri” program içeriği ve akışı hakkında, sunum eşliğinde katılımcılara bilgiler verildi.

Görüş alışverişi ile devam eden lansman toplantısında, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman, Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, ve diğer katılımcılar, etkinlikler hakkında fikirlerini sunarak emeği geçenlere teşekkür etti ve Erzincan için hayırlı olması dileklerinde bulundular.

Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104’üncü yıldönümü etkinlikleri kapsamında; 26 Ocak 2022 tarihinde Kış Fotoğraf Maratonu ile başlayacak olan ve 07-13 Şubat 2022 tarihleri arasında “Erzincan Kültür Sanat Günleri” ile devam edecek olan programlar, 14 Şubat 2022 tarihinde Türkiye Snowboard Şampiyonası Yarışmaları ve Ödül töreni ile sona erecektir.

 

Diğer Haber

Bekir Aksun; “ İslam aleminin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. İslam âleminin ve …