16 Haziran Pazar , 2024

Erzincan Kültür ve Sanat Günleri Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Erzincan’ın  düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen Erzincan Kültür ve Sanat Günleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda Kafkas Halk Dansları gösterisi düzenlendi.

Kafkas Halk Dansları Ekibi tarafından sergilenen gösteriyi çok sayıda vatandaş tarafından büyük ilgiyle izlendi. Gösteri sonunda Kafkas Halk Dansları Ekibi tarafından Vali Mehmet Makas’a Türk Bayrağı hediye edildi. Zaman zaman vatandaşların da halaylar çektiği programda, alanda bulunanlara çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Öte yandan Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104’üncü yıldönümü münasebetiyle düzenlenen Kültür ve Sanat Günleri etkinlikleri kapsamında Erzincan Belediye Başkanlığı önünde açılan kitap fuarına vatandaşlar  yoğun ilgi gösterirken, yazar Bircan Yıldırım tarafından imza günü ve söyleşi gerçekleştirildi.

Kültür ve Sanat Günleri Etkinliklerinin akşamki bölümünde ise yerel sanatçı Barış Polat’ın ve sevilen sanatçı Oğuzhan Koç’un sahne aldığı konser düzenlendi.Merkez Spor Salonu’nda düzenlenen ve binlerce vatandaşın  katıldığı konserde, selamlama konuşmaların ardından, telefon bağlantısı ile salona bağlanan Son Başbakan Binali Yıldırım, tüm Erzincanlıların kurtuluş bayramını kutladı.Ardından sahne alan sevilen şarkıcı Oğuzhan Koç, söylediği birbirinden güzel şarkılarla izleyenlere keyifli bir gece yaşattı.Gün içerisinde düzenlenen programlara Vali Mehmet Makas, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent katıldı.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …