22 Şubat Perşembe , 2024

Erzincan Mesleki Eğitim Merkezi mezuniyet töreni gerçekleştirildi

Erzincan Mesleki Eğitim Merkezi tarafından diploma takdim töreni düzenlendi. Gerçekleştirilen programa Vali Yardımcısı Ömer Özbay, Belediye Başkanı Bekir Aksun, İl Millî Eğitim Müdürü Murat Demir, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bedir Limon, Ticaret Borsası Başkanı Nadir Akar, oda başkanları, sivil toplum örgütleri, sektör temsilcileri, firma yetkilileri ve öğrenciler katıldı.

Mesleki Eğitim Merkezinin sunumu ile başlayana programda birer konuşma yapan Vali Yardımcısı Ömer Özbay ve İl Millî Eğitim Müdürü Murat Demir, ülkemizin nitelikli iş gücü ihtiyacı çerçevesinde öğrencilerin; ilgi, istek, yetenek ve kişilik özelliklerinin ortaya çıkarılması, eğitim sistemi ile çalışma hayatı arasındaki ilişkinin güçlendirilmesi ülkemiz insan kaynağının geliştirilmesi açısından büyük önem arz eden mesleki eğitimdeki yaşanan paradigma değişimini, geliştirilen projeler ve yapılan yatırımlara değindiler.

Farklı firma bünyelerinde eğitim alan 500 öğrenciden örneklem yöntemi ile seçilen 30 öğrenci, küçük işletmelerde eğitim ve iş hayatına devam eden 65 öğrencinin katıldığı törende mezun olan ve kalfalık belgesi almaya hak kazanan öğrencilere belge takdimi yapıldı.

Mesleki Eğitim Programı diploma programı 1.si Ensar Yıldırım, kalfalık programı 1.si Abdullah Yıldırım, Yılın Çırağı Saadet Ennur Yılmaz,Yılın Kalfası Melih Can Köseoğlu, Yılın Ahisi Ahmet Yıldız, en genç mezun Yusuf Göktürk Polat, kıdemli mezun Yunus Gedik ve Milli Savunma Üniversitesini kazanan Efe Yasin Okumuş’a ödülleri protokol mensupları tarafından takdim edildi.

 

 

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …