22 Şubat Perşembe , 2024

Erzincan Milletvekilleri, “Tüm Eğitim Camiamıza Hayırlı Tatiller Diliyoruz“

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, 2020-2021 eğitim öğretim yılı dönem sonu dolayısıyla ortak bir mesajı yayınladılar.

Erzincan Milletvekilleri mesajlarında eğitimin anne karnından başlayıp ölüme kadar devam eden bir süreç olduğuna dikkat çekerek; “Yaşadığımız topluma, ailemize, dünyamıza ve en önemlisi de kendimize faydalı bir yaşam sürmek için eğitimin önemini anlamalı ve ilimin peşinden koşmalıyız. Peygamber Efendimiz SAV “ İlim öğrenmek her Müslümana farzdır. Allah, ilim öğrenmek amacıyla yola çıkan kimseye cennetin yolunu kolaylaştırır” hadisi ile İslam dininin eğitime verdiği önemi bir kez daha göstermektedir” dediler.

AK Parti Erzincan Milletvekilleri karne ve karnelerdeki yer alan notların tek başına bir başarı ölçüsü olmadığının altını çizerek; “Öğrencilerimiz karnelerini bu dönem dijital olarak evlerinde alıyorlar. Velilerimiz karne iyiyse tebrik etsinler, eğer olumsuz bir durum varsa; eksiğimiz, kusurumuz ne diyerek değerlendirmesini yapsınlar. Karne sadece öğrencinin değil, öğretmen, veli ve müdürlerin performanslarınızın bir göstergesidir.  Velilerimiz okul idaresi ve okul aile birliği ile bulunarak olarak koordineli bir şekilde hareket etmelidirler. Bu şekilde daha başarılı öğrenciler yetiştirerek, daha güzel bir gelecek oluştururuz.

Eğitime olan destek ve yatırımların her zaman artacaktır. AK Parti hükümetleri olarak eğitime ve eğitim hizmetlerinin kalitesini artırarak yavrularımızın donanımlı, kendilerine güvenen bireyler olması için çalışıyoruz. Biliyoruz ki eğitimli yavrularımız, geleceğimizi tesis edecek ve ülkemizi ileriye taşıyacaktır. 2020-2021 eğitim-öğretim yılı dönemini tamamlayarak bugün karnelerini alan tüm öğrencilerimize keyifli ve verimli ara tatil geçirmelerini diliyoruz. Geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın Erzincan’ımızı ve ülkemizi daha ileriye taşıyacak hayırlı işlere imza atmaları için dua ediyoruz. İnşallah sağlıklı günlere yakınlaştığımız bu günlerde öğrencilerimiz ve eğitim camiamız tatil sonrasında okullarda buluşacaklar. Bunun için maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet edelim. Tedbiri elden bırakmayalım diyor tüm eğitim camiamıza hayırlı tatiller diliyoruz” ifadelerini kullandılar.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …