16 Haziran Pazar , 2024

“Erzincan Uçmayı Çok Seviyor”

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanına ait 4 aylık hizmet verilerini açıkladı.

Milletvekili Karaman açıklamasında: “Hava yolunu halkın yolu yapan Türkiye’nin en uzun dönem Ulaştırma Bakanı olan Erzincan sevdalısı son Başbakanımız Binali Yıldırım’ın destekleriyle emekleriyle bugün ülkemizde vatandaşlarımız istediği her noktaya kolaylıkla ulaşım sağlayabiliyor.

Erzincan olarak modern son teknoloji ile donatılmış bir Havalimanına sahip olmakta yine kıymetli büyüğümüz son Başbakanımız Binali Yıldırım’ın eseridir.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde ülkemizde hava yolu, kara yolu , deniz yolu, demir yolu ulaşımı dört bir koldan hızla gelişmeye devam ediyor.

Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanında yılın ilk dört ayında 128 bin 379 yolcuya hizmet verilmiş. 984 uçak Erzincan semalarında yer almış, 990 ton yük hava yoluyla taşınmış.

Nisan ayında ise 37 bin 566 yolcuyu 264 uçak ile havalimanından uğurlamış ve karşılamışız. Yine Nisan ayında 291 ton yük hava yoluyla taşınmış.

Görüyoruz ki Erzincan uçmayı çok seviyor. Erzincan’ın toprağı kadar semaları da bereketli olmuş.

Bizlere misafirlerimize hizmet veren emek veren Yıldırım Akbulut Havalimanı müdürü Levent Akkuş’a  ve personeline THY Genel Müdürü Bilal Ekşi’ye Erzincan adına teşekkür ediyorum. Tüm hemşehrilerimize iyi uçuşlar diliyorum” dedi.

 

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …