20 Mayıs Pazartesi , 2024

Erzincan’a 38 Milyon 189 Bin TL KÖYDES Ödeneği Ayrıldı

Köylerin Alt Yapı Desteklemesi (KÖYDES) projesi kapsamında Erzincan’a 38 milyon 189 bin 122 tl ödenek tahsis edildi.

2022 Yılı KÖYDES İl Tahsisat Komisyonu toplantısı, Vali Mehmet Makas başkanlığında gerçekleştirildi.Vali Mehmet Makas başkanlığında, Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen Köylerin Alt Yapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) İl Tahsisat Komisyonu Toplantısına; Vali Yardımcıları Mehmet Deniz Arabacı ve Yunus Emre Temel, ilçe kaymakamları, Erzincan İl Genel Meclis Başkanı Bekir Yıldız ve ilgili kamu kurum müdürleri katıldı.Düzenlenen toplantıda Erzincan  merkeze ve ilçelere bağlı köylerde 2022 yılı KÖYDES yatırım programına alınması planlanan yol, içme suyu, kanalizasyon ve diğer alt yapı çalışmalarının genel bir değerlendirmesi yapıldı.

Toplantıda; 2022 yılı için KÖYDES projesi kapsamında Erzincan’a 38 milyon 189 bin 122 TL ödeneğin tahsis edildiğini belirten  Vali Makas, Erzincan’a  ayrılan bu ödeneğin verimli ve etkin bir şekilde kullanılarak, köylerde ki hayat standartlarının daha da artırılacağını belirtti.

Diğer Haber

“Her Yürek Bir Gelecek”

Erzincan’da “Her Yürek Bir Gelecek” isimli el sanatları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Projede öğrencilere, el becerisi …