22 Şubat Perşembe , 2024

Erzincan’a Özgü Tatlar Tanıtıldı

21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri kapsamında, Erzincan’da  bir etkinlik gerçekleştirilerek Saat Kulesi önünde, Erzincan’ın  yöresel lezzetlerinin tanıtımı ve sunumu yapıldı.

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 21-27 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri kapsamında Erzincan’a özgü tatlar tanıtıldı. “Sürdürülebilir Türk Mutfağı: Atıksız, geleneksel, sağlıklı“ temaları ile bu yıl 2’ncisi düzenlenen Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri kapsamında, Erzincan’da  merkez Saat Kulesi önünde düzenlenen yöresel yemekler tanıtımına ve sunumuna katılan Vali Makas, Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri hakkında İl Kültür ve Turizm Müdürü Arda Heb’den bilgiler aldı.

Yöresel yemeklerimizin tanıtıldığı stantları da tek tek gezen ve yöresel tatlar hakkında bilgiler alan Vali Makas, emeği geçenlere teşekkür ederek, programa katılan vatandaşlarımıza ikramlarda bulundu.

 

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …