18 Mayıs Cumartesi , 2024

Erzincan’da 1000’e Yakın Başvuru Geldi

Kamu Denetçiliği Kurumuna Erzincan’dan 1000’e yakın başvuru geldi. Vatandaşlar kamu kurumlarıyla yaşadıkları sorunları KDK internet sitesi üzerinden başvuru yaptı. Erzincanlılar, en fazla başvuruyu ekonomi, maliye ve vergi ile kamu personel rejimi konularında yaptı.

Bir başvurucu, Erzincan’da bir liseden okul birincisi olarak mezun olduğunu, okul birinciliğinin ilgili lise tarafından e-okul sistemine girilmemesi nedeniyle üniversiteye yerleştirilemediğini belirterek gereğinin yapılması için KDK’ya başvurdu. Başvurucuyu haklı bulan KDK, mağduriyetin giderilmesi yönünde Tavsiye Kararı verdi.

KDK, Bursu Başarısızlık Gerekçesi İle Öğrenim Kredisine Çevrilen Öğrenciyi Haklı Buldu

Bir öğrenci de almakta olduğu bursun başarısızlık gerekçesi ile öğrenim kredisine çevrildiğini belirterek durumun düzeltilmesi için çözümü Kamu Denetçiliği Kurumunda aradı. Konuyu inceleyen KDK, sorunun çözülmesi için ilgili idareye Tavsiye Kararı verdi.

Vatandaş hangi kurum ile sorun yaşadı ise yaşadığı sorunu Kamu Denetçiliği Kurumuna iletmesi yeterlidir. Vatandaşlar, kuruma www.ombudsman.gov.tr internet sitesi üzerinden, kuruma gelerek veya mektup yazarak kolayca başvurabilmektedirler. Başvuruların hiçbirinden başvuru parası, harç ve pul parası alınmamaktadır. Kamu Denetçiliği Kurumuna başvuru yapıldıktan sonra en kısa sürede karar verilmektedir.

 

Diğer Haber

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı. Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) 2024 Nisan ayı konut …