Erzincan’da 183 şahıs yakalandı

Erzincan İl Jandarma Komutanlığı Nisan ayı içerisinde yapılan faaliyetleri paylaştı.

Yapılan paylaşımda nisan ayında yakalanan 31 düzensiz göçmen ve 2 organizatör yakalanırken 30 göçmen sınır dışı edildi. Jandarma ekipler , 1 ay içerisinde çeşitli suç aletleri de ele geçirerek 11 faili meçhul olayın 10’unu aydınlattı.

Erzincan İl Jandarma Komutanlığınca, adli makamlardan alınan arama kararlarıyla  Nisan 2023 Ayı içerisinde, sorumluluk bölgesinde yapılan aramalar ve yol kontrolleri neticesinde;  230    paket kaçak sigara, 1.169 gram metamfetamin, 290    gram afyon sakızı, 280 adet narkotik/psikotrop tablet, 13    adet sikke, 2 adet tarihi obje ele geçirilmiş olup, 4 şüpheli şahıs yakalandı. Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti İle Mücadele Şube Müdürlüğünce; 3 Yasadışı Bulunma, 1 Göçmen Kaçakçılığı (TCK-79), 2 Resmi Belgede sahtecilik olayına müdahale edilirken, bu olaylarda toplam 31 düzensiz göçmen ve 2 organizatör yakalandı. Organizatörler ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakılırken, yakalanan düzensiz göçmenlerden 1’i serbest bırakılırken 30’u sınır dışı edildi.

Suç Araştırma Tim Komutanlığınca (JASAT); 11 Faili Meçhul olaya müdahale edilerek, 10 olay aydınlatıldı.

Ayrıca, diğer suç ve kabahatlerden dolayı 122 şüpheli şahıs hakkında adli ve idari işlem yapılarak ele geçirilen malzemelere el konuldu ve Erzincan’da  183 şahıs yakalanmıştır.

Diğer Haber

Erzincan’da yatırımlar ve çalışmalar yerinde incelendi

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Belediye Meclis Üyeleri ve Başkan Yardımcıları ile birlikte şehrin çeşitli …