20 Ağustos Cumartesi , 2022

Erzincan’da 19 Mayıs Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Erzincan Belediyesi önünde Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.

Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.Düzenlenen programa Erzincan Vali Yardımcısı Yunus Emre Temel, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu, bazı siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve sporcular katıldı. Törende konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü  Burak Mumcu: ‘19 Mayıs’ta Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla başlayan, Milli Mücadeleyi başarıya taşıyan, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmayı hedefleyen ruhu, heyecanı ve coşkuyu bugün de gençlerimizde görüyoruz.

Geleceğin sporcularının yetişmesi adına tüm kurum ve kuruluşlarla koordineli bir şekilde önemli projeleri hayata geçiriyor, gençlerimiz spor yapabilsin diye tesisleri onların ayaklarına götürüyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığının tesisleşme hamlesiyle raket sporlarından, savunma sporlarına; takım oyunlarından, bireysel branşlara kadar birbirinden güzel ve kullanışlı modern tesislerine kavuşuyor.  Bu tesis çalışmalarının sonuç değil aksine bir başlangıç olduğunun bilincindeyiz. Asıl iş bundan sonra başlıyor. Tesisler başarı için sadece araç. Bu aracı amaca çevirmek adına gençlerimiz için anahtar rolü üstlenerek var gücümüzle daha da çalışacağız. Özgürlüğümüzün, egemenliğimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı gençlerimiz… Bugün biz, sizlere daha aydınlık, umutlu ve barış dolu bir gelecek için çalışırken, sizden beklentimiz kahraman ecdadımızdan emanet aldığımız vatan ve bayrak sevgisine, özgürlük aşkına sahip çıkmanız; bu yüce değerleri sonraki nesillere aktarmanızdır.

Milli değerlerine bağlı, evrensel değerlerle barışık ve geleceğe güvenle bakarak yetişmeniz, 19 Mayıs ruhunu anlamanız, benimsemeniz ve sorumluluğunu üstlenmeniz geleceğimiz için büyük önem taşımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Gazilerimizi ve vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun’ dedi.

Konuşmaların ardından il protokolünde katıldığı bisiklet turu düzenlendi.

 

Diğer Haber

Çorlu Ticaret Borsası’ndan üyelerine çağrı

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr’de yer alan bilgiye göre,Çorlu Ticaret Borsası, organ seçimlerine ilişkin …