13 Nisan Cumartesi , 2024

Erzincan’da 2 Kilo 80 Gram Eroin Ele Geçirildi

Erzincan’da otobüsle seyahat eden yabancı uyruklu yolcunun bagajında 2 kilo 80 gram eroin ele geçirildi.

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Ekipleri, Erzincan – Erzurum kara yolu uygulama noktasında bir yolcu otobüsünü durdurdu.

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından terörün finans kaynağı olan kaçakçılık ve uyuşturucu madde ticareti/sevkiyatı suçlarının önlenmesi ve faillerinin yakalanmasına yönelik olarak; 26.01.2022 tarihinde  Erzurum–Erzincan Karayolu üzerinde bulunan Akyazı uygulama noktasında, 38 plakalı yolcu otobüsü durduruldu. Bahse konu aracın bagaj bölümü narkotik detektör köpeği FIRTINA ile kontrol edildiğinde, gri ve kahve renkli üzerinde 45 numaralı bagaj fişi olan valize detektör köpeği FIRTINA’nın tepki vermesi üzerine yapılan aramada; daralı ağırlığı 2 kilo 80 gram gelen ve Eroin olduğu değerlendirilen madde ele geçirilerek el konuldu.

Olayla ilgili olarak valizin sahibi olduğu tespit edilen İran uyruklu S.K (60) isimli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış olup, uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan hakkında adli işlemlere başlanıldı.Uyuşturucu suçları ile etkin mücadele kararlılıkla devam edilecektir açıklaması yapıldı.

 

Diğer Haber

Bekir Aksun; “ İslam aleminin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. İslam âleminin ve …