Erzincan’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinliği Düzenlendi

Erzincan’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Erzincan Valiliği Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Engelsiz Yaşam Merkezi tarafından Müftülük Konferans Salonunda program gerçekleştirildi.

Düzenlenen programa; Vali Mehmet Makas’ın eşi Hanımefendi Elif Makas, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve Eşi Hanımefendi Ürküş Aksun, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala’nın Eşi Yelda Ala, Vali Yardımcısı  Mehmet Deniz Arabacı, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cem Halil Mercimek, kamu kurum müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cem Halil Mercimek, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün toplumsal farkındalık ve duyarlılığımızı güçlendirmesi temennisinde bulundu.

Program, Engelsiz Yaşam Merkezi Öğrencileri tarafından; Slayt gösterisi, tiyatro gösterileri, folklor gösterisi, koro ve sola şarkı dinletileri ile renkli görüntülere sahne oldu. Programın sonunda protokol mensupları ile özel öğrenciler hep birlikte şarkı söyleyerek kapanışı yaptılar.

 

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …