Erzincan’da 45 Bin 166 Öğrenci Karne Heyecanı Yaşandı

2022-2023 eğitim öğretim dönemini tamamlayan öğrenciler karnelerini aldı. 2022-2023  Eğitim- Öğretim Yılı Karne töreni Demirkent Terzibaba İmam Hatip Ortaokulu gerçekleşti. Erzincan’da 45 bin 166 öğrenci karne aldı.

Karne törenine Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Milli Eğitim İl Müdürü Vekili Murat Demir, öğrenciler, veliler ve öğretmenler katıldı.

Erzincan Valisi Mehmet Makas , 2022 – 2023 Eğitim Öğretim yılının sona ermesi münasebetiyle  Demirkent Terzibaba İmam Hatip Ortaokulu gerçekleştirilen karne dağıtım törenine katılarak, öğrencilere karnelerini dağıttı.

Vali Makas; öğrenciler ile sohbet ederek yaz tatili değerlendirmelerinde bulundu.Vali Makas karne töreninde  yaptığı açıklamada; ‘2022-2023 eğitim öğretim yıl dönümünü bitiriyoruz. Öğrencilerimizin her birinin farklı ide alları var.  İnanıyoruz ve güveniyoruz ilerde Türkiye’yi lider ülke yapacak arkadaşlar olacaklar. 45 bin talebemizle zilimizi çalarak 3 bin 500 öğretmenimizle yarı yıl tatiline giriyoruz. Bizlerde onların büyükleri olarak inşallah daha modern okullarda eğitim görmeleri için her türlü imkanlarımızı seferber ediyoruz. Öğretmenevi okulumuzun inşaatı da devam ediyor. Seneye oda biterek hizmete girecek. Çocuklarımıza ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum’ dedi.

Diğer Haber

Erzincan 7 proje ile katılacak

Tübitak 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projelerinde Erzincan  7 proje ile Erzurum Bölge Yarışmasına katılım hakkı …