21 Şubat Çarşamba , 2024

Erzincan’da ‘ 6 Şubat Deprem Şehitleri Ormanı’ Oluşturuldu

Erzincan Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası dolayısıyla Polis Meslek Eğitim Merkezi Kampüsü’nde ‘ 6 Şubat Deprem Şehitleri Ormanı’ fidan dikim etkinliği düzenlendi.

Erzincan’da, ‘21 Mart Dünya Ormancılık Günü’ etkinlikleri kapsamında Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler anısına ‘ 6 Şubat Deprem Şehitleri Ormanı’ oluşturuldu. Düzenlenen programda,  6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler anısına ladin, sedir, servi, mazı, ıhlamur türlerinde 1000 adet fidan toprakla buluşturuldu.

Polis Meslek Eğitim Merkezi Kampüsü’nde düzenlenen etkenliğe Erzincan Vali Vekili Mehmet Deniz Arabacı, kurum müdürleri, ilimize gelen  depremzede aileleri ve öğrenciler katıldı. Yapılan  fidan dağıtım etkinliği ile ilgili konuşan Erzincan Orman İşletme İl Müdür vekili Adem Erdal: ‘ orman haftası münasebetiyle etkinliğimizi 6 Şubat 2023’te elim bir felaket yaşadığımız depremzedelerimize birleştirerek onlara adadığımız fidanlarımızı bir fidan bir umut sloganıyla depremzedelerimizin adına   bir orman oluşturuyoruz’ dedi.

Ardından konuşan Erzincan Vali Vekili Mehmet Deniz Arabacı ise şunlar kaydetti: ‘  ormancılık haftası münasebetiyle bir aradayız. Deprem bölgesinden ilimize misafir ettiğimiz depremzede vatandaşlarımız var. Onları da bu etkinliğe katmak istedik. Polis Akademisi bahçesinde de bu etkinliği yapıyoruz. Bu ağaçlarda inşallah Erzincan’ımıza da  bir nefes olacaklar. Herkese teşekkür ediyorum’ diye konuştu.Konuşmaların ardından fidanlar toprakla buluşturuldu.

Diğer Haber

Belediye’den Kadrolu İşçilere Yüzde 65 Zam Yapıldı

Toplu İş Sözleşmesi kapsamında, Erzincan Belediyesine çalışan kadrolu işçilerin maaşlarına taban yevmiye ve sosyal haklar …