21 Şubat Çarşamba , 2024

Erzincan’da depremzedelere yönelik eğitim verildi

“Erken yaşta ve zorla evliliklerle mücadele” ve “Kadına yönelik şiddetle mücadele” konularında Erzincan’da bulunan depremzedelere yönelik eğitim verildi.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele IV. Ulusal eylem planı kapsamında, Erzincan’da misafir olan depremzede ailelere  eğitimler düzenlendi.

Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından  gerçekleştirilen eğitimler kapsamında “Erken yaşta ve zorla evliliklerle mücadele” ve “Kadına yönelik şiddetle mücadele” konularında depremzede ailelere yönelik bilgilendirme yapıldı.Gerçekleştirilen eğitim programında, şiddet türleri ve yaygınlığı, kadın ve çocuk üzerindeki fiziksel, psikolojik, sosyal etkileri, kadına yönelik şiddetle mücadelede yasal düzenlemeler ve yapılan önleyici çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Erken yaşta ve zorla evliliklerle mücadele konusunda bu tür evliliklerin yaygınlığı, yasal düzenlemeler, taraflar üzerindeki etkileri, önleyici çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıldı.Eğitim programlarında, erken yaşta evliliklere ilişkin temel kavramlar, erken yaşta evliliklerin hukuki, sağlık ve sosyal hizmet boyutu, ülkemizden ve dünyadan iyi uygulama örnekleri, İl Eylem Planı hazırlama, izleme ve değerlendirme süreçleri anlatılıyor. Eğitimlerle, “Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele İl Eylem Planları”nın güncellenmesi, çalışmalara ivme kazandırılması ve özellikle Sosyal Hizmet Merkezleri Şiddetle Mücadele İrtibat Noktalarında görevli meslek elemanlarının kapasitelerinin artırılması hedefleniyor.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …