20 Ağustos Cumartesi , 2022

Erzincan’da Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni Düzenlendi

Erzincan’da Gazi Selim Karabina İçin Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih töreni düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kahraman gazimize tevdi edilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı, Valilik Makamında düzenlenen törenle Vali Mehmet Makas tarafından Gazi Selim Karabina’ya takdim edildi.

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Vali Yardımcısı Mehmet Deniz Arabacı, İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, Aile ve Sosyal  Hizmetler İl Müdürü Cem Halil Mercimek’in de katıldığı Madalya Tevcih Töreni’nde konuşan Vali Makas, ”Ülkemizin ve milletimizin bekası için mücadele ederken yaralanarak gazi olan ve Aziz Milletimizin takdirini kazanan gazimize Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından tevdi olunan bu madalyayı takdim etmekten büyük bir onur ve gurur duyuyoruz. Aziz Şehitlerimize ve Kahraman Gazilerimize her zaman minnettarız” dedi

Gazimiz Selim Karabina; Tunceli 4. Komando Tugayında Piyade Uzman Çavuş olarak görev yapmakta iken görevli olarak 15.02.2018 tarihinde gittiği Afrin harekatında yaralanarak gazi olmuştu.

16 Mart 2022 tarihinde tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak düzenlenen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni, Gazi Selim Karabina’nın il dışında olması nedeniyle Erzincan Valilik Makamında yapıldı.

Diğer Haber

Sözleşmeli er teminine ilişkin başvurular açıldı

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr’de yer alan bilgiye göre,Milli Savunma Bakanlığı, Kara, Deniz ve …