15 Temmuz Pazartesi , 2024

Erzincan’da Eğitim Öğretim Masaya Yatırıldı

Haber: Eren VARLI

Erzincan’da 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının birimci dönem değerlendirmesi ve ikinci dönem çalışmaları masaya yatırıldı. Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, burada yaptığı açıklamada İlimizde 10’ar saatlik hafif arama kurtarma eğitimi 595 öğretmenin olduğunu ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 24 kişilik İLMEM AKUT birimimiz göreve 24 saat hazır olduğunu söyledi.

Erzincan Lisesi Toplantı Salonunun da gerçekleşen 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının 1. Dönem değerlendirmesi ve ikinci dönem çalışmaları hakkında yapılan toplantıya Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, temel eğitime bağlı okul öncesi, ilkokul ve ortaokul müdürleri katıldı.

Toplantıda bir açıklama yapan Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün; “Elazığ’da meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet yaralı olarak kurtarılan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum.

Çalışmalarınızı Yeniden Gözden Geçirin

Erzincan olarak bu gibi afetleri en çok yaşayan ve yaşandığı zamanda başka yerlerde bu gibi sıkıntılar olduğu zamanda en derinden hisseden İl biziz. Bu hissiyatla birlikte bir de gerçek var, Ülkemizin büyük bir coğrafyası deprem kuşağındadır. Erzincan’da bunun içerisindedir. Öncelikle depremle ilgili olarak ikinci dönem başlamadan önce bütün arkadaşlarım çalışmalarını yeniden gözden geçirmelerini istiyorum. Bunların içerisinde özellikle dikkat edeceğiniz hususlar okullarda ve pansiyonlarda sabitlenmemiş hiçbir şey kalmasın. Acil çıkış yerleri, özellikle toplanma alanları nereler- bunları eğitim olarak vermek durumundayız. Toplanma alanlarıyla birlikte olası bir durumda çocuklarımızın anne – baba gelmeden hiçbir kimseye teslim edilmemesi hususunu tekrar hatırlatmak istiyorum. İlimizde 10’ar saatlik hafif arama kurtarma eğitimi alan merkezde 357 öğretmenimiz var, ilçelerde 238 öğretmenimiz var. Ayrıca ilk atama olarak ilimize gelen bütün öğretmenlere temel afet eğitimiyle ilgili seminerlerimizi veriliyor.  Bununla birlikte İl Mili Eğitim Müdürlüğü olarak İLMEM AKUT birimimiz var bu birimimiz 24 kişilik ekipten oluşmakta ve 32 saatlik daha profesyonel eğitim aldığını ve göreve 24 saat hazır olduklarını’’ söyledi.

Valiliğinin Kampanyasına Destek Olun

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün,  ayrıca Erzincan Valiliğinin başlatmış olduğu nakdi yardım kampanyasına Milli Eğitim camiasının da destek vermesini isteyerek bu konu hakkında bütün okullara ilgi yazının gönderileceğini söyledi.  Gün, “2020 yılının 2. Dönem Eğitim Öğretim yılı çalışmalarımızda devam etmektedir. İnşallah 2020yılının Haziran ayında da Eğitim Öğretim yılının başarılı bir şekilde kapatırız” dedi.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …