16 Haziran Pazar , 2024

Erzincan’da Etkinlikler Konserlerle Devam Ediyor

Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen Erzincan Kültür ve Sanat Günleri kapsamında Türk Halk Müziği Sanatçısı Ender Balkır Erzincanlılar ile buluştu.

Erzincan  Valisi Mehmet Makas ve Eşi Hanımefendi Elif Makas, Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve Eşi Hanımefendi Ürküş Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan eski Milletvekili Sebahattin Karakelle, Vali Yardımcıları, bazı ilçe kaymakamları, bazı kurum ve kuruluş müdürleri ile siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı Ender Balkır konseri renkli görüntülere sahne oldu.

Konser öncesi Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve Erzincan Milletvekili Burhan Çakır birer konuşma yaparak, Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen programlara katılımlılarından dolayı Erzincanlılara teşekkür ettiler.

Ardından konuşan Vali Mehmet Makas, “Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıldönümünü kutlamak adına hafta boyunca düzenlediğimiz etkinliklerden birindesiniz. Can Erzincanlılar 104 yıl önce bir olmuş diri olmuş ve bu cennet vatanı bize bırakmışlar. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm gazilerimizi ve bu cennet vatan için seve seve canlarını veren Aziz Şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyorum. Bugün burada yapmış olduğumuz faaliyetlere desteklerini esirgemeyen Son Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Sizlere hizmet etmek bizim için şereftir, katılımlarınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor ve gerçekleştireceğimiz diğer etkinliklerde de hep beraber olmayı diliyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından sahne alan yerel sanatçı Savaş Yılmaz ve Türk Halk Müziği sanatçısı Ender Balkır, söyledikleri birbirinden güzel türküler ile Erzincanlıları hem duygulandırdılar hem de coşturdular. Salonu dolduran vatandaşlar türkülere eşlik ederek halaylar çekti gönüllerince eğlendiler.

Ender Balkır Konserinin düzenlendiği Erzincan Merkez Spor Salonunda 11 Şubat Cuma günü saat 19:30’da da Erzincanlı ünlü sanatçı Oğuzhan Koç sahne alacak.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …