21 Şubat Çarşamba , 2024

Erzincan’da göç ve göçmen kaçakçılığı operasyonu

Düzensiz Göçle Mücadele Kapsamında Ülke Genelinde olduğu gibi Erzincan’da da 5’inci Huzur Operasyonu gerçekleştirildi.

Bu kapsamda  Erzincan Emniyet Müdürlüğünce düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığı ile etkin mücadele edilebilmesi amacıyla 27 ekip ve 61 personelin katılımıyla yabancı uyruklu şahısların kalabileceği metruk yerler, yoğunlukla ikamet ettikleri bölgeler, umuma açık eğlence mekanları, tır garajları, terminaller, toplu taşıma durak ve istasyonlarında uygulama gerçekleştirildi. Doğu sınırlardan batı sınırlara kadar kaçak göç ile mücadele eden Emniyet, Jandarma, Sahil Güvenlik ekipleri, ülke genelinde 2023 yılının beşinci  “Huzur” operasyonunu gerçekleştirdi.

Erzincan Emniyet Müdürlüğünce düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığı ile etkin mücadele edilebilmesi amacıyla 27 ekip ve 61 personelin katılımıyla yabancı uyruklu şahısların kalabileceği metruk yerler, yoğunlukla ikamet ettikleri bölgeler, umuma açık eğlence mekanları, tır garajları, terminaller, toplu taşıma durak ve istasyonlarında uygulama gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen uygulamada, 1205 Türk Vatandaşı, 172 yabancı uyruklu şahıs sorgulanarak 302 araç, 75 umuma açık iş yeri, 32 metruk bina, 4 tren garı kontrol edilmiş olup; Ülkeye kaçak yollardan giren ve Erzincan’da  9 Afganistan uyruklu kişi , resmi belgede sahtecilik suçundan aranması olan Afganistan uyruklu 1 şahıs yakalandı.

Erzincan Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: ‘  başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere düzensiz göç ile mücadeleye yönelik çalışmalar  tavizsiz bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz’ denildi.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …