12 Ağustos Cuma , 2022

Erzincan’da günübirlik evlere yönelik denetim gerçekleştirildi

Erzincan’da polis ekiplerince günübirlik kiralanan evlere yönelik denetim yapıldı.

Gerçekleştirilen denetimlerde  1 iş yerine ruhsatsız faaliyet göstermekten  ve kimlik bildirim sistemine  müşteri giriş yapmamaktan dolayı işlem yapıldı.

İçişleri Bkanalığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yurt genelinde günübirlik kiralanan evlerde denetim gerçekleştirildi.  Ülke genelinde 7bin 286 ekip ve 2 bin 412 personelin katılımı ile “Günübirlik Kiralanan Evlerde” denetim gerçekleştirildi. Bu kapsamda; 6 bin 747 günübirlik işletici ve bu işleticilere ait 17 bin 564 günübirlik ev kontrol edildi. 267 günübirlik işletmeciye 1774 Sayılı Kimlik Bildirme Kanununa muhalefet etmekten idari yaptırım uygulandı, 54 günübirlik işletmeye kapatılması için işlem yapıldı. Denetimlerde; 5 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet av tüfeği, 1 adet kurusıkı tabanca ile muhtelif miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.Ayrıca adli mercilerce 2 yıla kadar hapis cezası ile aranan 11 şahıs, 2-5 yıl arası 4 şahıs, 5-10 yıl arası 3 şahıs, 10-20 yıl arası şahıs ve yakalama emri ile aranan 584 şahıs olmak üzere toplam 603 aranan şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Erzincan’da İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı 10 ekip ve 21 personelin katılımıyla huzur ve güven uygulaması dahilinde günübirlik kiralanan evlere yönelik eş zamanlı olarak denetim gerçekleştirildi.Polis ekipleri tarafından 12 konaklama tesisi denetlenerek 30 şahsın sorgusu yapıldı.

Diğer Haber

“Genel Asayiş Uygulaması”Gerçekleştirildi

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğünce genel asayiş uygulaması yapıldı. Genel asayiş ve kamu düzeninin devamının sağlanması …