Erzincan’da Huzur Uygulaması Devam Ediyor

Erzincan’da gerçekleştirilen huzur uygulamasında 14 ekip tarafından 27 işyeri denetlenirken 484 şahsın sorgulaması yapıldı.Genel Asayiş ve Terör Ağırlıklı Huzur Uygulaması adı altında yapılan denetimlerdeEmniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı birimleri sorumluluk bölgelerinde başta asayiş, siber, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin  caydırılması, aranan şahısların yakalanması varsa suç delillerinin ele geçirilmesi amacıyla tüm ülke de olduğu gibi Erzincan’da da yapıldı.

Bu kapsamda Erzincan’da  gerçekleştirilen uygulamada: Kumar ve tombala tabir edilen oyunların kahvehane, kıraathane ile dernek, dernek lokali ve kooperatif adı altında faaliyet gösteren yerlerde oynatılmasının engellenmesi amacıyla 14 ekiple birlikte 27 (kıraathane, internet kafe, iddia bayi) kontrol edildi ve 484 şahsın sorgulaması yapıldı.

Genel asayiş uygulaması çerçevesinde ise; 1.284 şahsın sorgulaması yapılarak 174 araç denetlendi. 9 iş yeri, 7 metruk bina, 11 park/bahçe kontrol edildi. 2 şahsa Kabahatler Kanunu’na aykırılıktan 554 TL idari para cezası, 3 ara sürücüsüne ise 7.775 TL trafik idari para cezası uygulandı.

Erzincan Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; genel asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik çalışmalarımızı yasal sınırlar içerisindeki görev, yetki ve sorumluluklarımıza bağlı kalarak tavizsiz bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz denildi.

 

Diğer Haber

Erzincan ve Çevrelerinde Beklenen Kuvvetli Yağışlara Dikkat !

Erzincan ve çevresinde kuvvetli yağışlar olabileceği  uyarısında bulunuldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğüne bağlı 12. Bölge Müdürlüğünden …