13 Ağustos Cumartesi , 2022

Erzincan’da kapalı yöntemle prostat kanseri ameliyatı yapıldı

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kapalı yöntemle (Laparoskopik Radikal Prostatektomi) prostat kanseri ameliyatı yapıldı.

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Seydi Bozkurt ve Uzm. Dr. Ahmet Yıldız tarafından Laparoskopik yöntemle kapalı olarak prostat kanseri ameliyatı (Laparoskopik Radikal Prostatektomi) başarı ile gerçekleştirildi.

Laparoskopik yöntemle gerçekleştirilen ameliyatlar sonrasında açık cerrahi yöntemi ile yapılan ameliyatlara göre hasta daha az ağrı duymakta, işlem sonrasında daha hızlı toparlanarak daha hızlı iyileşmekte böylece günlük aktivitelerine daha erken dönmektedirler. Ayrıca laparoskopik yöntem açık yöntem cerrahi yöntemine kıyasla hastada daha az yara izine neden olacağından, bu durum kozmetik açıdan da avantaj sağlamaktadır.

Erzincan İl Sağlık Müdürlü tarafından  yapılan paylaşımda: ‘ operasyonu gerçekleştiren hekimlere ve ameliyata katılan anestezi ve cerrahi ekiplere teşekkür ediyor, hastamıza acil şifalar diliyoruz’ sözlerine yer verildi.

Diğer Haber

Resmi İlanların Sosyal Ağlarda Paylaşım Esasları Belirlendi

Basın İlan Kurumu, sosyal ağ hesaplarında resmi ilanları haberleştirerek paylaşan gazetelerin ek gösterge alabilmek için …