13 Ağustos Cumartesi , 2022

Erzincan’da Karne Heyecanı

Erzincan Valisi Mehmet Makas , 2021 – 2022 Eğitim Öğretim yılının sona ermesi münasebetiyle Erzincan Ortaokulu ve Zübeyde Hanım Anaokulun da gerçekleştirilen karne dağıtım törenine katılarak, öğrencilere karnelerini dağıttı.

Vali Makas; öğrenciler ile sohbet ederek yaz tatili değerlendirmelerinde bulundu.2021-20227 eğitim öğretim dönemini tamamlayan öğrenciler karnelerini aldı.

Erzincan’da 41 bin 517  öğrenci karne aldı. 2021-2022  Eğitim- Öğretim Yılı Karne töreni Erzincan Valisi Mehmet Makas  katılımı ile Erzincan Ortaokulu ve Zübeyde Hanım Anaokulunda  gerçekleşti. Karne törenine Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Milli Eğitim İl Müdürü Aziz Gün, öğrenciler, veliler ve öğretmenler katıldı.

Erzincan Ortaokulu ve Zübeyde Hanım Anaokulu’na  giden Erzincan Valisi Mehmet Makas  ilk olarak okulun 5 ve 6 sınıfını ziyaret ederek öğrencilerine karnelerini dağıttı.Türkiye’de Erzincan’ı her kategoride 1. Sıraya yerleştirmeyi hedeflediklerini belirten Vali Makas, yaptığı açıklamada; ‘2021- 2022 eğitim öğretim yılının finalindeyiz. Öğrencilerimizin sevincine ortak olmak üzere geldik. Genelde hep takdir ve teşekkür almış talebelerimiz. Erzincan’ımıza eğitim camiamıza biliyorsunuz 3 bin 84 öğretmenimiz var. Emek vererek yoğun bir çalışma gösterdiler. 41 bin civarında talebemiz var. Öğretmenlerimizi , talebeler için her türlü fedakarlığı yapan anne babalara da teşekkür ediyorum. 41 bin geleceğimiz olan evladımız. İnşallah bunların nezdinde  ülkemizin yükselişini hep beraber izleyeceğiz. İyi tatiller diliyorum. Anne babayı üzmeyeceğiz, 8 ayın yorgunluğunu atacağız ama napacağız kitap okuyacağız. Seneye de hazırlığımız yapmış olacağız. Türkiye’de ki her türlü faaliyette Erzincan’ımızı ilk 5 lerde soktuğunu gördük. Millî eğitim müdürümüze ve camiasına çok teşekkür ediyorum’ dedi.

 

 

 

 

Vali programa

Diğer Haber

Resmi İlanların Sosyal Ağlarda Paylaşım Esasları Belirlendi

Basın İlan Kurumu, sosyal ağ hesaplarında resmi ilanları haberleştirerek paylaşan gazetelerin ek gösterge alabilmek için …