18 Mayıs Cumartesi , 2024

Erzincan’da Karne Tatili Başladı

Erzincan’da okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan 49 Bin  öğrenci, bugün karne alarak yarıyıl tatiline başlamanın sevincini yaşadı.

 Erzincan’da il protokolünün katılımıyla 2022- 2023  Eğitim-Öğretim yılı birinci yarıyılının sona ermesiyle TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Güzel Sanatlar Lisesi’nde  karne dağıtım töreni düzenlendi. Programa Erzincan Vali Vekili Mehmet Deniz Arabacı, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun,  İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, veliler, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Güzel Sanatlar Lisesi’nde Erzincan Vali Vekili Mehmet Deniz Arabacı, yaptığı konuşmada: ‘ yoğun bir ders döneminde geçip ve sınava hazırlanıyorsunuz. İnşallah hedeflerinize ulaşırsınız. 15 karne tatilini iyi değerlendireceğinizi düşünüyorum. Hem sosyal hem de ders çalışma anlamında çalışmalarınız yapacaksınız. Bizlerde bu dönemlerden geçtik. Kendinize de zaman ayırarak ders çalışmanızı yapacaksınız. Hedeflerinize çalışarak  ulaşacaksınız ‘ diye konuştu.

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ise konuşmasında: ‘ bende eğitim camiasının bir mensubu olarak çocuklarımızın beklenti ve arzularını biliyorum. Biraz daha gayret edersek ders çalışarak hedeflerimize ulaşacağız. Bir ömür de rahat edebileceğimiz mesleklere ulaşacağız. Şimdiden sizlere başarılar diliyorum’ dedi.Son olarak konuşan Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün,  çıtayı yükselterek ders çalışacaklarını belirterek konuşmasında Gün : ‘öğrencilerimize kamplar hazırladık ders çalışmaları için. Çıtayı yükselterek ders çalışma imkanlarını sağlayacağız öğretmenler nezaretinde. Öğrencilerimizin kahvaltıları, ara öğünleri, yemekleri olacak. Sosyal etkinliklerle de çalışmalarına destek olacağız. Öğrencilerimizin başarısı için çalışmalarımızı yapacağız. Öğrencilerimize kitap hediyesi yapacağız hem ders çalışıp hem de kitap okuyacaklar’ şeklinde konuştu.

Vali Vekili Mehmet Deniz Arabacı, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve İl Milli Eğitim Müdürü  Aziz Gün sınıflarda öğrencilerin karne ve hediyelerini dağıttılar. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

 

 

Diğer Haber

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı. Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) 2024 Nisan ayı konut …