Erzincan’da Koronavirüs Aşılama Sayısı 52 Bin 304

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Koronavirüs vaka sayılarında artışa ilişkin olarak konuşarak Erzincan’da 52 bin 304 vatandaşa aşı yapıldığını söylediler.

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, gündeme dair açıklamalarda bulundular. Erzincan Milletvekilleri yaptıkları açıklamada: “Koronavirüs vaka sayılarında maalesef ilimizde ve ülke genelinde yüksek oranda artış olduğunu görüyoruz. Tedbirlerimizde ki rehavetin bu sayıları artırdığını biliyoruz. Öncelikle hemşehrilerimizden istediğimiz pandemi tedbirlerine uyalım. Bu virüs illetinden kurtulmak için diğer önemli bir çalışma ise aşı çalışmasıdır.

Bu kapsamda ilimizde 31 Mart 2021 saat 13:50 itibariyle 52 bin 304 vatandaşımıza aşı uygulaması gerçekleştirildi. Bu sayı artarak devam ediyor. Erzincan İl Sağlık Müdürlüğümüz bu konuda titiz bir çalışma yürütüyorlar. Bu vesileyle bu sürecin kahramanları sağlık çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz. Herkesin merakla beklediği Kabine toplantısının ardından kameralar karşısına geçen ve önemli açıklamalara yer veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, pandemi sebebiyle zor günler geçiren esnafımıza Bin 500 TL nakdi destek ödemesi yapılacağını duyurdu. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın kafe ve restoranlar için açıkladığı Bin 500 TL nakdi yardımla ilgili başvuruların bir önceki dönemdeki gibi Ticaret Bakanlığı aracılığıyla yapılması bekliyoruz. Bu konuda detaylar netleşince ayrıca duyurusunu yapacağız. Tüm hemşehrilerimizden vatandaşlarımızdan ricamız maske mesafe ve temizlik kurallarına uyalım. Gerekmedikçe dışarıya çıkmayalım” ifadelerini kullandılar.

Diğer Haber

Şehit Gündüz’ün Ailesi ve Mezarı Ziyaret Edildi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz’da FETÖ/ PDY terör örgütünün darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden …