21 Şubat Çarşamba , 2024

Erzincan’da “Matematik Seferberliği” Çalışmaları Devam Ediyor

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından  başlatılan ve Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi iş birliği doğrultusunda gerçekleştirilen “Matematik Seferberliği” kapsamındaki çalışmalar devam ediyor. Matematik öğrenimi ve kazanımlarının günlük yaşamda karşımıza çıkan olay ve problemlerle ilişkilendirilmesini amaçlayan “Matematik Seferberliği” Erzincan’da titizlikle uygulanıyor.

Bu kapsamda; Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü  Aziz Gün, Binali Yıldırım Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Bekdemir ve Dr. Öğretim Üyesi Zeynep Çakmak, Kavakyolu İlkokulu Sınıf Öğretmeni Adem Ayazlı ve Hayrettin Paşa İlkokulu Sınıf Öğretmeni Halil İbrahim Özdemir’in yanı sıra 3. ve 4. sınıfların sınıf öğretmenlerinin katılımlarıyla, Erzincan Lisesi konferans salonunda toplantı gerçekleştirildi.

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, açılış konuşmasında: Öğrencilerimizin matematiği hayat ile ilişkilendirebilmeleri amacıyla Milli Eğitim Bakanlığımız 2022 Mayıs ayında “Matematik Seferberliği” projesini başlatmıştır. Bu kapsamda üniversitemizle iş birliği doğrultusunda çalışmalarımızı başlattık. “Matematik Seferberliği”nin sağlıklı uygulanabilmesi için matematik dersinde konu eksiklerimizin bir an önce giderilmesi gerekmektedir. Kavakyolu İlkokulu, Ziya Gökalp İlkokulu ve Hayrettin Paşa İlkokulunda uygulanan projemizde matematiğin kolaylaştırılması, yaygınlaştırılması ve hayatla ilişkilendirilmesi öncelikli hedeftir. Sadece sayısal öğrencilerimizin değil tüm öğrencilerimizin temel ihtiyacı olan matematik öğreniminde, matematik atölyelerinin kurulması, materyallerin tedarik edilmesi ve öğretim eğitimleri projemiz kapsamında gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızdır, dedi.

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün katılımcı akademisyen, okul müdürü ve öğretmenlere teşekkürlerini sundu. Sonrasında Binali Yıldırım Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Bekdemir projenin uygulanma aşamaları noktasında dinleyicileri bilgilendirdi. Prof. Dr. Mehmet Bekdemir; ortada bir problem varsa ve bu problemin çözülmesi gerekiyorsa, İl Millî Eğitim Müdürlüğü  ile biz bilim adamları öncülüğünde öncelikle bu problemin kaynağını tespit etmek ve çözümü adına bu gibi çalışmalara ağırlık vermek gerektiğini ifade etti. Matematik Seferberliği” kapsamındaki etkinliklerin matematik dersi kazanımları doğrultusunda geliştirildiğini vurgulayan Prof. Dr. Mehmet Bekdemir, projemizin uygulanmaya başladığı günden bu yana öğrencilerden olumlu dönütleri almaya başladıklarını ifade etti. İlerleyen süreçte atölye çalışmalarının gönüllü öğretmenlerle yürütülebileceğini belirten Prof. Dr. Mehmet Bekdemir, katılımcılara teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.

 

 

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …