13 Nisan Cumartesi , 2024

Erzincan’da , Psikiyatri hastası Hastanede Olay Çıkardı

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde psikiyatri hastası, görevli doktor, tıbbi sekreter ile olaya müdahale eden güvenlik görevlisini silahla tehdit edip saldırdı. Saldırgan göz altına alınırken, güvenlik görevlisinin parmağı kırıldı.

Olay öğlen saatlerinde Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde meydana geldi.Psiyikatri hastası olduğu belirtilen E.Ş. , hastanede görevli doktor S.Y. , ile tıbbi  sekreter A.E. yi silahla  tehdit ederek saldırdı. Araya giren güvenlik görevlisi B.K.A. yaralandı.

Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı, yaşanan olay hakkında açıklama yaptı. Açıklamada, 27.12.2021 tarihinde Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapmakta olan hekim S.Y., tıbbi sekreter A.E. ve güvenlik görevlisi B.K.A’ ya karşı gerçekleştirilen silahla tehdit ve kemik kırığına neden olacak şekilde kasten yaralama suçlarını işlediği iddia olunan şüpheli E.Ş. hakkında, Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma işlemleri başlatıldığı, şüphelinin üzerine atılı suçlar nedeniyle gözaltına alındığı ve delillerin toplanmasının akabinde Cumhuriyet Başsavcılığımıza mevcutlu olarak getirtilip yasal gereğinin yerine getirileceği hususu kamuoyuna saygı ile duyurulur denildi.

Diğer Haber

Bekir Aksun; “ İslam aleminin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. İslam âleminin ve …