12 Ağustos Cuma , 2022

Erzincan’da sahte içki operasyonu

Erzincan’da sahte içki üretildiği tespit edilen bir adreste sahte içki ve sahte içki yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda sahte içki ve sahte içki yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kent genelinde kaçakçılık suçlarının önlenmesine yönelik çalışmalar devam ediyor.

Erzincan genelinde kaçakçılık suçlarının önlenmesine yönelik ihbara istinaden yapılan çalışmalar kapsamında müstakil bir ev ve müştemilatında yapılan aramada; toplam 30 litre etil alkol, içki yapımında kullanılan ölçek, huni, muhtelif markalarda aroma ve tatlandırıcılar, el yapımı olduğu değerlendirilen su bidonları ve kola şişeleri içerisinde bulunan içkiler ile çok sayıda boş içki şişeleri ele geçirildi. Yapılan arama sonucu ele geçirilen suç unsurlarına bakılarak yapılan adreste el yapımı olarak halk sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek içkilerin imal edildiği ve yasadışı olarak piyasaya arz edilebileceği tespit edildiği öğrenildi. Yakalanan Ş. A. isimli şahıs hakkında 5607 SKM suçu kapsamında adli işlem başlatıldı.

Diğer Haber

“Genel Asayiş Uygulaması”Gerçekleştirildi

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğünce genel asayiş uygulaması yapıldı. Genel asayiş ve kamu düzeninin devamının sağlanması …