18 Mayıs Cumartesi , 2024

Erzincan’da Şehit Yakınları ve Gaziler Onuruna İftar Programı Düzenlendi

Erzincan Valiliği ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce şehit yakınları ve gazilerin onuruna iftar programı düzenlendi.

Kule Park Sosyal Tesislerinde verilen iftar yemeğine Erzincan Valisi Mehmet Makas ve Eşi Hanımefendi Elif Makas, Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala, Belediye Başkanı Bekir Aksun ve Eşi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cem Halil Mercimek, Cumhuriyet Başsavcısı  Dr. Ali Öztürk ve Eşi, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Halil Odabaş ve Eşi, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent ve Eşi, Vali Yardımcıları, ilçe kaymakamları, bazı kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Erzincan Valisi Mehmet Makas ve Eşi Hanımefendi, iftar programının düzenlendiği salonda masaları tek tek gezerek şehit yakınları ve gaziler ile yakından ilgilendi.Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın ardından oruçlar açıldı.

Daha sonra Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cem Halil Mercimek, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve Erzincan Milletvekili Burhan Çakır birer konuşma yaparak, Aziz Şehitlere Allah’tan rahmet, Kahraman Gazilere sağlıklı uzun ömürler dilediler.Konuşmasına, Aziz Şehitlerin bizlere emaneti olan kıymetli ailelerine ve kahraman gazilerine, düzenlenen iftar programına katılımlarından dolayı teşekkür ederek başlayan Vali Mehmet Makas, konuşmasının devamında; “Şehitlerimizin bizlere emanet bıraktıkları kıymetli aileleri ve kahraman gazilerimizin hem devlet hem de millet olarak her zaman yanlarındayız ve onların emirlerindeyiz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin birliği ve beraberliği için hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, Şehitlerimizin ailelerine ve gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum.” dedi.

Diğer Haber

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı. Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) 2024 Nisan ayı konut …