18 Mayıs Cumartesi , 2024

Erzincan’da Spor Aşkı Engel Tanımaz

Spor Aşkı Engel Tanımaz Projesi kapsamında Erzincan’da özel eğitim okullarına spor malzemesi dağıtıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğinde yürütülen “Spor Aşkı Engel Tanımaz Projesi” kapsamında Erzincan’da özel eğitim okullarına spor malzemesi dağıtımı yapıldı.

Erzincan Atletizm Pistinde yapılan malzeme dağıtım törenine Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu, Özel Eğitim Okullarının yöneticileri ve öğrencileri ile sporcular katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasının ardından programın açılış konuşması Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu tarafından yapıldı. Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu Konuşmasında, “Sayın Cumhurbaşkanımızın düzenlenen tören ile bizzat yola çıkardığı Tırlarımız 81 ile ulaştı. Erzincan’a gelen Tır içerisinde yer alan spor malzemelerimde burada düzenlenen tören ile 3 okulumuza teslim ediyoruz. Çok güzel başarılı sporcular yetiştirdik yetiştirmeye de devam edeceğiz. Bu malzeme desteği de sizlere azda olsa bir katkı sağlayacaktır. Bu iş biraz özveri gerektiriyor. Bu özveride bizimle birlikte ortak olduğunuz için, beraber yol yürüdüğünüz için hepinize teşekkür ediyorum. Spor tesislerimize çocuklarımızı mutlaka getirelim” dedi.

İl Müdürünün konuşmasının ardından halk oyunları gösterisi yapıldı. Teakwondo sporcuları tarafından hazırlanan gösterilerin sunulmasının ardından ise programa katılan Özel Eğitim okullarının öğrencileri davul zurna eşliğinde gönüllerince eğlendi.

“Spor Aşkı Engel Tanımaz” diyerek Millî Eğitim Bakanlığına bağlı 81 ilde 500 özel eğitim okuluna farklı engel gruplarının kullanımına sunmak üzere üretilen 27 bin 259 adet spor malzemesinin yola çıkarken, Erzincan’a gelen malzemeler 3 okula teslim edildi.

Diğer Haber

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı. Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) 2024 Nisan ayı konut …