15 Temmuz Pazartesi , 2024

ERZİNCAN’DA TARIMA TAZE KAN

Haber: Eren VARLI

Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bünyesinde “Erzincan İli Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projesi” kapsamında 3 kurs açılacak. Süt Sığırı Yetiştiriciliği, Arıcılık ve Meyve Bahçelerinde Budama alanlarında açılacak olan kurslara başvurular başladı.

Her meslekten her yaştan öğrenim seviyesi aranmaksızın herkese açık olan Süt Sığırı Yetiştiriciliği kursu 80 saat, Arıcılık kursu 72 saat, Meyve Bahçelerinde Budama kursu 48 saat sürecek. Kurs sonunda başarılı kursiyerlere alanlarında sertifika verilecek.
Kurslara katılmak için başvurular, Bahçelievler Mah. Adnan Menderes Cad. No:9 Erzincan adresinde bulunan Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü hizmet binasında ki 2. Katta Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğüne şahsen yapılacak.  Söz konusu kursların oluşacak talebe göre dönem sayısı arttırılacak. Kursların 2020 yılı ocak ayı itibari ile başlayacağı belirtildi.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …