15 Temmuz Pazartesi , 2024

Erzincan’da Uzman Hekimlere “Corona Virüs” Eğitimi

Erzincan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Erkan Hirik başkanlığında, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan uzman hekimlere Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji A.B.D Başkanı Doç. Dr. Faruk Karakeçili tarafından Corona Virüs eğitimi verildi.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda düzenlenen eğitime Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Babürşah Taşlı, hastane başhekim yardımcıları ve hastane uzman hekimleri katıldı.

Eğitimde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji A.B.D Başkanı Doç. Dr. Faruk Karakeçili tarafından; “Çin Halk Cumhuriyetinin Wuhan kentinde ortaya çıkan ve çeşitli ülkelerden bildirimi yapılan yeni bir alt tipe bağlı “2019-nCoV” olarak tanımlanan Corona virüs hastalığı hakkında bilgiler verildi.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …